AK NEVYSKÚŠAŠ NEPOCHOPÍŠ

9. máj 2017

Som vášnivý biker už roky, boli časy keď som jazdil maratóny po Slovensku. Potom, z dôvodu nedostatku času a povinností, som jazdieval už len občas. No znovu sa vraciam k svojmu koníčku a vraciam sa do lesov. Miloval som vyšlapať si kopce a prehánať sa po Karpatoch.

 

Som vášnivý biker už roky, boli časy keď som jazdil maratóny po Slovensku. Potom, z dôvodu nedostatku času a povinností, som jazdieval už len občas. No znovu sa vraciam k svojmu koníčku a vraciam sa do lesov. Miloval som vyšlapať si kopce a prehánať sa po Karpatoch.
V dnešnej dobe sa zrazu objavili v lesoch elektrobiky a môj názor bol kritický. Považoval som ich za lenivcov, ktorým sa nechce šlapať do kopca vlastnými silami.

A jedného dňa si kamarát kúpil ebike a požičial som si ho, že vyskúšam, čo to kurník vlastne je. Vybehol som do lesa a prekvapilo ma ako ľahko sa dá s tým vybehnúť do kopca. Prvý dojem nebol zlý ale nechytilo ma to. Ešte som vyskúšal jeden ebike od známeho a to isté - nebolo to zlé. A tým to pre mňa skončilo. Povedal som si, že ja mám svoj full, s ktorým sa dostanem všade a to mi stačí.
No stále ma pokúšala myšlienka, že však by som si mohol pozičiat taký ebike tu z blízkeho bicyklového obchodu VELOCITY. Mali na testovanie jeden model od Cannondale a to Moterru v tej najzákladnejšej výbave. Hneď ma očaril dizajn. Dostal som základne info o ebiku a šup do sedla a vyrazil som. Za krátku chvíľu som sa zladil s bikom, jednoducho mi sadol ako prdel na šerbel. Najprv som absolvoval jazdu z Patrónky na Pezinskú Babu a bol to bikový koncert s extázou. Tá Moterra ma očarila. Na babe som bol za 1:15, proste neskutočné. Zjazdy úžasné, bike je tuhý, sedí na tej ceste. Všetko vyžehlí a pocitovo je neskutočne mäkký.
A výborné je, že motor pomáha do 25-26 km/h a potom sa vypne. A nechá pracovať vaše nohy. Je to aj motivujúce ako šetriť si baterku a ísť nad 25km/h. Určite by som nechcel odčipovat aby motor pomáhal aj pri vyšších rýchlostiach.

Vnímam dve kategórie ľudí, ktorí jazdia na ebikoch. Jedni sú tí čo nemajú kondičku a možno sú aj pohodlní. Na druhej strane vášnivých bikerov, ktorí si to užiíajú, chcú sa dostať ďalej, viac najazdiť a vybehnúť kopce čo to dá.
Ja by som to prirovnal k pohyblivým schodom. Môžete sa nechať vyviezť, alebo vybehnúť ich po dvoch. Tak je to aj s ebikom. Musím povedať, že som bol zničený, vyžmýkaný ale zároveň šťastný ako malé dieťa z jazdy. Po dlhej dobe som sa dostal až na Červený Kameň a vyberal som si cesty čo najťažie.
Keď som sa zastavil na Bielom Kríži na pivo, tak som aj počúval kritické komentare od iných bajkerov. A to ani netušili, že som unavenejší viac alebo rovnako ako oni, ibaže viac kilometrov v nochách.
Moterra ma tak očarila a ponúkla iný rozmer bikovania, že som neodolal a kúpil si ju, rovno tú testovačku. No len jedinú chybičku má a to dojazd baterky. Pri mojom štýle jazdenia vymačkám z baterky 50 až 70km. A tak si kupujem náhradnu baterku do ruksaku, aby som si mohol užit aspoň 120km.
Na záver by som povedal, že pokiaľ to človek nevyskúša tak nepochopí. Je veľa značiek čo vyrábajú ebiky, no mňa očaril Cannondale. Užívam si jazdu aj les. Je úžasné, že aj po robote môžem vyskočiť na ebike a bez problémov prejsť 40-50km a skončiť za chvíľu na Pajštúne a vychutnať si výhľady.
Samozrejme vraciam sa aj k svojmu fullu bez motora a šlapem ako ostatní, ibaže trocha kratšie trasy.


Jozef

Poznámka-Toto je autentický text od autora recenzie, ktorý sme nijako neupravovali ani neovplyvňovali. Za chyby či názory nezdopovedáme. Recenzie majú slúžiť čitateľom, klientom a ľuďom, kt. majú záujem o elektrobicykle či zvažujú ich kúpu.

Sledujte našu stopu...

Zaregistrujte sa do Newsletra a neunikne vám žiadna novinka.