ODKAZ AJ PRE OZAJSTNÝCH BIKEROV, KTORÍ NEVERIA ALEBO ODSUDZUJÚ EBIKE

15. marec 2017

Pre všetkých, ktorí veľa bikujú, zúčastňujú sa MTB maratónov, radi si dajú do tela, ebiky považujú za zbytočnosť, blbosť alebo podvádzanie a myslia si, že na ebiku určite nič dobré nezažijú a nikdy si ho nekúpia. Pre všetkých, ktorí na ebiku dosiaľ nesedeli, ale už teraz majú vyhranený názor. Teda možno aj pre teba.

Na chvíľu skús zresetovať hlavu, zabudnúť na všetky svoje názory a predsudky o ebikoch. Zabudni na hejterov a množstvo "odborníkov" na internetových fórach (v drvivej väčšine, ktorí ebike nikdy nevyskúšali), skús si predstaviť, že o ebiku nič nevieš a nerob vopred závery. Skús si predstaviť, že všetci tí výrobcovia, vývojári a cyklisti, ktorí na ebikoch pracujú robia niečo, čomu veria a sú to viac ako len motorky pre lenivých. A tiež si skús predstaviť, že aj autor tohto článku bol v čase, kedy ebiky prišli a ešte dlho potom, skeptik a stále patrí medzi tých, čo radi pretekajú (ak to čas dovolí) a MTB bikovanie robia aj pre fyzické zničenie sa, teda ako tréning.
Ak sa ti toto podarí tak ostáva posledné a to najpodstatnejšie - vyskúšaj ho!

Ebike neber ne asfaltku alebo cestu do obchodu. Zober ho do lesa, na najťažší trail aký poznáš, na výšľap ktorý nenávidíš alebo taký, ktorý si si nikdy netrúfol dať. Zober ho aj na trail, ktorý máš najazdený, kde ideš svoje rýchle tempo, kde rád trénuješ, máš tu aj svoj referenčný najlepší čas. Zober ho niekam ďaleko, kde si ešte nebol lebo by si to nestihol alebo neuvládal. Alebo posaď svoju ženu/priateľku/kamaráta/otca na ebike a choď si s ňou/ním konečne prvýkrát zajazdiť, ukáž jej/jemu svoje obľúbené trasy. Zober ho aj vtedy ak máś málo času ale veľký apetít na kilometre.

Ak to urobíš a nebudeš sa na konci smiať, napíš sem.
Napíš sem ale aj vtedy, ak dáš ten neprekonateľný výšľap, o ktorom si si doteraz myslel(a) že nie je možné ho vyjsť a hore budeš normálne dýchať, ak smerom po traily či do kopca sa tak vypotíš ako nikdy pred tým na svojom biku, Ak tam kde si predtým trénoval a jazdil priemerku 15km/h si teraz zajazdil 24km/h a dostal si zabrať aj pri pomoci motora ešte viac ako si bol zvyknutý zo svojho bicykla, nohy horeli, ty si bol odpálený, adrenalín vyplavený. Alebo si sa dostal za kratší čas ďalej a spoznal cesty za tvojou tradičnou konečnou stanicou. Napíš sem aj vtedy ak si aj prekonal svoj čas (aj keď na ebiku o časy nejde) ale užíval si si najmä tú nenormálnu rýchlosť. Všetko na biku sa zdalo zrazu koncentrované a oveľa intenzívnejšie, musel si sa sústrediť, letel si miestami kde si predtým lapal po dychu, zrazu si musel brzdiť aj tam kde nikdy predtým...Alebo si si jazdu konečne užil, zrazu si videl veci okolo a nebol si v strese. Sám neveríš že niečo také sa dalo zažiť. Skús a potom všetkom vydýchnuť a spýtať sám seba či ťa to bavilo (?)   :-)))

Ebike nie je riešenie na všetko. Pre mňa asi ani kandidát na jediný bicykel doma. Je to len o tom, dať mu šancu, ako si ty nastavíš myseľ a určíš čo od toho očakávaš. S ebikom môžeš aj "zlenivieť", ale môžeš aj lepšie natrénovať, viac najazdiť a užiť si zábavu ako nikdy predtým.
Je to podobné ako keby ti dal niekto zrazu milión dolárov. Môžeš sa na všetko vykašľať, minúť to všetko a žiť v luxuse, chváliť sa..ale môžeš aj ostať sám sebou, stále pracovať, peniaze  rozumne investovať do svojho biznisu.
Dobre investovaný milión dolárov/ebike ťa proste posunie ďalej.

Sledujte našu stopu...

Zaregistrujte sa do Newsletra a neunikne vám žiadna novinka.