CANNONDALE MOTERRA LT2 Jet Black w/ Ultra Blue and Neon Spring, Gloss - B

CANNONDALE MOTERRA LT2 Jet Black w/ Ultra Blue and Neon Spring, Gloss - B CANNONDALE MOTERRA LT2 Jet Black w/ Ultra Blue and Neon Spring, Gloss - B
Celoodpružený model 27,5" elektrobicykla určený k agresívnej jazde z kategórie enduro.
Čo si myslíme my?
Farebne konzervatívnejší model ako jeho drahší "braček" LT1 ale vlastnosťami vlastne dvojičky. Poloha motora, svižná ovládateľnosť a perfektná stabilita vďaka zníženému ťažisku sú kľúčové vlastnosti, ktoré odlišujú modely Moterra LT od konkurencie.
Kúp ak...
Ak hľadáš moderný pluskový ebike, ktorý vždy vyčarí úsmev na tvojej tvári a to nielen smerom dole.
Čo si myslíme my?
Farebne konzervatívnejší model ako jeho drahší "braček" LT1 ale vlastnosťami vlastne dvojičky. Poloha motora, svižná ovládateľnosť a perfektná stabilita vďaka zníženému ťažisku sú kľúčové vlastnosti, ktoré odlišujú modely Moterra LT od konkurencie.
Kúp ak...
Ak hľadáš moderný pluskový ebike, ktorý vždy vyčarí úsmev na tvojej tvári a to nielen smerom dole.

Moterra LT2 predstavuje dostupnejšiu vstupenku do sveta najdokonalejších enduro elektrobicyklov. Obutie 27,5" v kombinácii so silným elektromotorom je podľa mnohých najlepšia možná kombinácia a sľubuje čistú zábavu bez ohľadu na terén či smer jazdy.

Moterra so skvelým ovládaním, zabijackou tuhosťou a ideálnym rozložením hmotnosti dovolí vyjsť kopec lepšie ako kedykoľvek predtým. Na rozdiel od konkurencie sme vytvorili našu vlastnú integrovanú montáž pohonu Bosch. Motor je umiestnený v najlepšej pozícii pre optimálny výkon odpruženia a skvelé riadenie bicykla. Využitím integrovanej montáže motoru a asymetrickej reťazovej linky má Moterra najkratšiu zadnú stavbu na trhu. Vďaka tomu získava jazdec fantastické ovládanie a vynikajúcu trakciu. S vyššou hmotnosťou a silou motora pôsobí veľa e-MTB mäkko a nemotorne. Moterra však vďaka technologickému prevedeniu spodnej rámovej trubky Torsion Box, ECS-TC čapom využívajúcich pevných os a 157 mm širokému zadnému náboju dostáva tuhosť pre presné ovládanie a kontrolu. Model Moterra LT1 je vybavený motorom BOSCH Performance CX 250w a batériou BOSCH PowerPack 500Wh, predným a zadným odpružením RockShox Yari/Monarch o zdvihu 160mm a radením Shimano SLX. Nechýbajú ani kolesá WTB Frequency Race a teleskopická sedlovka. Za účelom čo najlepšej možnej ochrany motora a akumulátora je na rámoch Moterra použitý prvok BatStrap ,čiže pružný gumový kryt prekrývajúci najcitlivejšie partie. Vyrába sa vo veľkostiach S / M / L / XL

Značka CANNONDALE
Farba produktu Jet Black w/ Ultra Blue and Neon Spring, Gloss - B
Modelový rok 2017
Veľkosť rámu M, S, L, XL
Veľkosť kolies 27,5"
Typ motora BOSCH Performance CX 250W
Batéria BOSCH PowerPack 500Wh
Displej Bosch Purion
Brzdy Shimano SLX hydraulic disc, Ice-Tec 203/180mm
Kazeta Sunrace, 11-speed, 11-42T
Prehadzovač Shimano SLX, Shadow Plus, 11-speed
Vidlica RockShox Yari RC, 160mm, Solo Air, tapered steerer Boost 15X110mm, Maxle Stealth
Rám Moterra LT, 160mm, SmartForm C1 Alloy, Torsion Box downtube, Si motor mount, carbon link
Zadný tlmič RockShox Monarch RT, DebonAir, High Volume, 160mm
Sedlo Fabric Scoop Elite
Sedlovka KS LEV Integra dropper, 31.6, 150mm
Radenie Shimano SLX, I-Spec, 11-speed
Plášť Schwalbe Magic Mary SuperG front, Hans Dampf Super 27,5x2,35" (60-584), tubeless ready
Kolesá WTB Frequency RACE i25, 27.5", 25mm inner, 32h, tu
Kľuky Cannondale EC3, w/ Ai offset ring, 15t

KĽÚČOVÉ TECHNOLÓGIE:
Duralová konštrukcia SmartForm C1
BOSCH Performance CX MTB
Systémová montáž motoru SI
Spodná rámová trubka Torsion Box
Posunutý poon Ai
Duté osi čapov ECS-TC
Možnosť umiestnenia košíkov pre fľašu na vodu

UCHYTENIE MOTORA SI
Toto špecifické rieśenie uchytenia mtora BOSCH vyvinuté značkou Cannondale  sa ukazuje ako najlepšie možné riešenie. Vďaka nemu bolo možné skrátiť reťazovú vzperu a umiestniť čapy zadnej stavby tak, aby funkcia odpruženia nebola ovplyvnená chodom motora alebo silou investovanou do pedálov. To všetko bez potreby použitia vodítok a kladiek.

PREVODNÍKY AI OFFSET
Originálne prevodníky cannondale Ai (Asymmetric Integration) posúvajú reťazovú linku o 6 mm ďalej od osi kolesa. Takto bolo možné zkrátiť zadnú stavbu a ponechať okolo zadného kolesa dostatok voľného miesta. Všetko pri využití extra širokého a pevného zadného náboja s rozmerom 157mm.

SPODNÁ TRUBKA TORSION BOX
S cieľom maximalizovať tuhosť rámu a docieliť optimálnu polohu batérie sme navrhli a vyrobili špecifický úchyt akumulátora, ktorý je uložený pred motorom, čo je možné vďaka hydroformnej spodnej trubke zvarenej do jedinečného tvaru. Výsledkom je štruktúra reprezentujúca tzv. "torzný box", ktorá je výrazne pevnejšia ako bežne konštrukcie s otvorenou spodnou trubkou. Zároveň nízko a v strede bicykla umiestnená batéria pomáha zlepšiť ovládanie a prispieva k hravosti celku.

OCHRANA RÁMU A POHONU
Za účelom čo najlepšej ochrany motora a akumulátora je na rámoch Moterra použitý prvok "Batstrap", teda pružný gumený kryt prekrývajúci najcitlivejšie partie.  

DVAKRÁT PLNENÉ LOŽISKÁ
Pre vyššiu tuhosť, odolnosť a dlhšiu životnosť používa rám Cannondale Mottera dvakrát plnené ložiská (vazelina vstrekovaná z oboch strán) pri všetkých čapoch zadnej stavby.

KARBÓNOVÉ RAMIENKO TLMIČA
Plne karbónové horné ramienko zadnej stavby je ľahké a tuhé. Využíva pevné osi typu EXS-TC, ktoré ešte umocnia tuhosť tohoto spojenia.

KRÁTKA ZADNÁ STAVBA ZNAMENÁ OVLÁDATEĽNEJŠÍ BICYKEL
Využitím integrovanej montáže motoru asymetrickej reťazovej linky má Moterra najkratšiu zadnú stavbu na trhu. Vďaka tomu získava jazdec fantastické ovládanie a vynikajúcu trakciu.

NÍZKE ŤAŽISKO
Vďaka unkátne integrovanej batérii majú Moterry super nízko ťažisko  a ideálne rozloženie hmotnosti a získavajú tak úžasnú stabilitu a ovládateľnosť. jazdec môže ľahko prechádzať cez prekážky po zadnom kolese.

PORIADNE TUHÉ
S vyššou hmotnosťou a silou motora pôsobí veľa e-MTB mäkko a nemotorne. Moterra však vďaka technologickému prevedeniu spodnej rámovej trubky Torsion Box, ECS-TC čapom využívajúcich pevných os a 157 mm širokému zadnému náboju dostáva tuhosť pre presné ovládanie a kontrolu.

TÁ PRAVÁ MOTERRA PRE VÁS
MOTERRA
- nekompromisný all-mountain/trail bike - 130mm zdvihu vpredu aj vzadu so skvelou trakciou 27,5+ kolies.
MOTERRA LT - postavená pre agresívne vysokohorské enduro, 160mm zdvihu vpredu aj vzadu a 27,5" kolesá pre mrštné ovládanie.

PROFIL JAZDCA: MTB jazdci ktorí chcú jazdiť tvrdšie , dlhšie, ďalej a rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.
POZÍCIA JAZDCA: vyvážená trailová pozícia pre stabilitu vo všetkých typoch terénu.

BOSCH E-BIKE SYSTEM
Verejnosťou často vnímaný ako najdokonalejší elektrický pohon na svete. BOSCH jednoducho nastavuje štandard pre bicyklové elektromotory. Vysoký výkon, citlivé senzory mapujúce silu pôsobiaciu na pedále a nepriestrelná odolonosť vytvárajú zážitok ako žiaden iný. CANNONDALE a BOSCH tvoria unikátne a špeciálne prepojenie, pretože Cannondale bol partnerom pre Bosch pri tvorbe ich integrovaného e-bike programu. Spoločne tak Cannondale a Bosch transformovali svet elektrobicyklov.


Výkonný a hladko fungujúci pre spoľahlivý výkon.
Bezpečne na cestu so zvlášť robustnou motorovou jednotkou.
Citlivé dávkovanie pri štarte pre milovníkov komfortu.
Silná 500 Wh batéria.
Výkonný a hladko fungujúci s krátkymi dobíjacími dobami.
Detekcia zaradených stupňov pre hladké radenie.

MOTOR:
36 Voltov 250 Wattov 75 Nm
Asistencia do 25km/h
4 stupne pomoci: ECO / TOUR / SPORT / TURBO

BATÉRIA:
400 / 500 Wh
Čas nabíjania: približne 5 hodín
Počet nabíjaní/životnosť: 1100 kompletných nabití
Dojazd: až 180 km (režim ECO pri ideálnych podmienkach)

KONTROLNÁ JEDNOTKA:
Displej: BOSCH Intuvia / BOSCH Purion
Kontrolná jednotka: Control panel s asistentom tlačenia

PERFORMANCE CX - MTB SYSTEM
Štýlová, kompaktná a mimoriadne výkonná. Rada Performance CX je najvyšším stupňom výkonnosti medzi pohonnými jednotkami značky BOSCH.
Tento pohon bol od základu navrhovaný ako súčasť športovo  výkonnostne zameraných horských bicyklov, preto vyniká mimoriadnou silou, vysokým točivým momentom a dlhou výdržou. Aby ste si mohli naplno užiť každý výjazd. Motory rady Performance CX disponujú točivým momentom až 75 Nm, čo zaručuje razantnú akceleráciu a obrovský potenciál v kopcoch. Dynamická kontrola výstupného výkonu sa stará o správne dávkovanie sily podľa aktuálnej jazdnej situácie a to v rozmedzí 50 - 300%. Bez ohľadu na to, ako vyzerá terén pred vami, plný výkon máte k dipozícii už v momente, kedy sa prvýkrát oprete do kľúk. Riešenie pohonu Performance CX prináša mimoriadne zážitky v sedle vášho bicykla.

HLAVNÉ PRVKY SYSTÉMU BOSCH:

INTEGROVANÁ POHONNÁ JEDNOTKA
Všetky systémy BOSCH využívajú stredové, do rámu integrované pohonné jednotky, ktoré zaručujú optimálne rozloženie hmotnosti, maximálnu efektivitu a špičkový točivý moment. Citlivé senzory vyhodnocujú kľúčové hodnoty tisíckrát za sekundu, vďaka čomu je výkon dávkovaný presne podľa potreby jazdca a aktuálnej jazdnej situácie. Kompaktné, robustné a tiché pohonné jednotky sú vodeodolné a bezúdržbové.

AKUMULÁTORY BOSCH POWERPACK
Akumulátory BOSCH Powerpack sú v ponuke v dvoch variantoch s kapacitou 400 a 500 Wh. Vďaka kompaktnej nabíjačke BOSCH eBike Charger je možné nabiť tieto akumulátory za becelé dve a pol hodiny. Všetky batérie BOSCH obsahujú riešenie Bosch Battery Management System (BMS), ktorý ich chráni pred prebitím, podpätím, prehriatim, a príliš krátkymi cyklami.

DISPLEJE A OVLÁDANIE
INTUVIA DISPLEJ
- BOSCH Intuvia predstavuje vrcholné prevedenie palubného počítača so samostatným diaľkovým ovládaním. Toto riešenie ponúka 4 stupne výkonu alebo asistencie pohonu: ECO, TOUR, SPORT a TURBO. Súčasťou výbavy je aj USB konektor, ktorý je možné použiť aj na nabíjanie ďaľších zariadení (telefón, svetlo a pod.) a tiež tlačítko Walk Assist (pomoc pri chôdzi).
PURION DISPLEJ - Purion je minimalistickou variantou ovládania, vďaka ktorej ostanú vaše riadítka vzhľadovo čisté a kokpit prehľadný bez obmedzenia funkcionality riadiaceho systému. Užite si jednoduché ovládanie, bez toho, aby ste museli pustiť riadítka. Vždy ale budete mať prehľad o stave vášho akumulátora, okamžitej rýchlosti, zvolenom výkonnostnom móde, dojazde, dennej a celkovej vzdialenosti. Vyberte si jeden z piatich elektrickej asistencie a jeden z dvoch módov pomoci pri chôdzi. Všetky dôležité údaje sú pri tom vždy dobre čitateľné na prehľadnom displeji.

Počet hodnotení: 0
0.0
Priemerné hodnotenie
0
0
0
0
0
Pridajte svoje hodnotenie
Povinné údaje sú označené hviezdičkou.
Certifikovaný predajca všetkých značiek
Osobný odber v predajni v Bratislave
Otvorené 7 dní v týždni
Doprava zdarma od 150 €

Sledujte našu stopu...

Zaregistrujte sa do Newsletra a neunikne vám žiadna novinka.