Nájdete nás na Lamačskej ceste 8 v Bratislave, konkrétne na kruhovom objazde (konečná trolejbusov) pri bývalej Vojenskej nemocnici smerom na Železnú Studienku. Zdieľame spoločný vchod a parkovanie so známou cyklopredajňou, servisom a požičovňou VeloCity.

V sezóne (od 1.4. do 31.9.) sme otvorení 7 dní v týždni a teda vieme vám ukázať, dať otestovať, predať, opraviť alebo požičať elektrobicykel aj v dni, kedy to iní špecializovaní predajcovia nevedia. Mimo hlavnej sezóny (od 1.10. do 31.3.) sme otvorení každý deň okrem nedele. Presné aktuálne otváracie hodiny nájdete dole v pätičke našej webstránky.

Väčšinu ponúkaných elektrobicyklov si môžte vyskúšať (do 1 hod.) alebo požičať (nad 1 hod.). V prípade kúpy požičaného/rovnakého nového elektrobicykla, vám bude cena posledného požičného odrátaná z ceny bicykla. V oboch prípadoch je potrebné splniť bežné požiadavky (napr. 2 doklady totožnosti, zaplatiť vratnú zálohu, podpísať zmluvu,...).

Predávame iba overené značky eletrobicyklov, o ktorých sme sami presvedčení, že sú dobré a ktoré by sme si sami bez obáv kúpili. Zároveň sa snažíme ponúkať také značky, ktoré sú inovatívne a niečím výnimočné. Preto u nás nájdete elektrobicykle od značiek FOCUS, KTM, CANNONDALE, GOCYCLE, KALKHOFF a KELLYS. Sledujeme všetky trendy a keď sa objaví niečo zaujímavé, pridáme to do ponuky.

Sme špecialisti na elektrobicykle, sme seriózna firma s niekoľkými zamestnancami a mechanikmi, máme kamennú predajňu v sezóne otvorenú 7 dní v týždni. Myslíme si, že máme nadštandartný prístup ku zákazníkom, ponúkame veľký výber a najlepšie ebiky na svete, sme otvorení vašim názorom a pripomienkam. U nás môžte ebiky otestovať bez toho, aby ste nakladali bicykle do auta, pretože sme priamo na začiatku najväčšieho lesoparku v Bratislave.

Veci robíme rýchlo a zodpovedne. Predajom sa náš vzťah s vami nekončí ale začína. Záleží nám na vašom názore a spokojnosti.

V ponuke máme ebiky s pohonmi Shimano STEPS, BOSCH, IMPULSE a GOCYCLE.

My vieme ktorý ebike je pre nás/mňa najlepší na svete. Otázka by mala znieť, ktorý je pre vás najlepší(?). Na to, aby sme vám to vedeli povedať musíme o vás vedieť viac a preto naša komunikácia s klientom začína otázkami. Ak vám niekto bez zistenia viac o vás povie, že toto je najlepší bicykel na svete (pre vás), mal by to byť pre vás znak o neprofesionalite.

Klasická a veľmi často kladená otázka. Kapacita batérie je vždy špecifikovaná výrobcom v jednotkách Wh (watthodín) alebo Ah (Amperhodín). Výrobcovia zvyknú udávať aj minimálne a maximálne dojazdy, tieto majú overené/namerané a preto by mali byť vcelku hodnoverné. Všetko ostatné je však  odhad/špekulácia, pretože každý z nás má inú váhu, jazdí v inom teréne a počasí, používa iný režim pomoci, plášte...Výsledný dojazd ovplyvňuje množstvo faktorov a nie je presné vyjadrovať sa v určitých číslach. Niektorí naši výrobcovia už prichádzajú s aplikáciami, kt. vám po zadaní relevantných údajov vypočítajú dojazd už celkom presne. My vám vieme odhadnúť dojazd po zodpovedaní niekoľkyćh otázok. 

Opäť klasická téma. V dnešnom svete sú ľudia živení čislami. Väčšina klientov požaduje takú (najsilnejšiu) batériu, lebo im vraj tá menšia nestačí. Odborníci sú takmer všetci. Dobrú radu môžte dostať až po zodpovedaní niekoľkých otázok. Každý má iné nároky, inak jazdí a niečo iné využije alebo mu to bude zbytočné. My vieme poradiť na základe vašich odpovedí. Vo všeobecnosti ale platí, že väčšina ľudí nepotrebuje/nevyužije extrémne výkonné (= drahšie) batérie.

Všeobecne sú elektrobicykle ťažšie ako klasické bicykle a ich hmotnosť závisí do viacerých faktorov (veľkosť rámu, typ bicykla, typ motoru a batérie, materiál,...)

Bežný elektrobicykel (hardtail) váži okolo alebo nad 20kg, celoodpružené elektrobicykle cca o 1-2 kg viac. Náš najľahší kúsok - skladačka GOCYCLE G2 váži cca 16kg vrátane batérie.

Vyššiu váhu však pri bežnom šlapaní/vození so zapnutým motorom jazdec nepociťuje, jediný "vážnejší" rozdiel je cítiť pri prenášaní/dvíhaní bicykla.

Väčšina moderných batérií má stanovenú životnosť 1100 nabíjacích cyklov (plné nabitie).

Údržba elektrobicykla je taká istá ako klasického bicykla. O batériu a pohon nie je potrebné sa starať. Vzhľadom na vysoký výkon a zaťaženie reťaze oddporúćame namiesto klasického maziva, používať kvalitnejšie - špeciálne mazivo určené na ebiky (nie je to podmienka) a je potrebné rátať s častejšou výmenou reťaze oproti klasike. Umývanie ebiku je rovnaké ako pri klasickom bicykli, motor aj batéria sú dostatočne chránené a opuzdrené pred vodou.

Pravdepodobne preto, že ten kto vám bicykel za túto cenu ponúka nedodržiava výrobcom stanovenú odporúčanú cenu, (my ich dodržiavame) a neponúka služby a benefity spojené s predajom oficiálneho seriózneho predajcu s kamennou predajňou, kde sú elektrobicykle vystavené, môžte ich vidieť a vyskúšať, viete sa poradiť, odmerať, elektrobicykel je nastavený priamo na vás a pri predaji odkontrolovaný, dostanete záručný (bezplatný) a pozáručný servis a hlavne osobný prístup vyškoleného personálu. Nízka cena zväčša znamená jediný "benefit" ako vás zaujať, všetko ostatné potom zostáva na klientovi, vrátane rizík, komunikácie, balenia či zasielanie bicykla v balíku neznámemu predajcovi.

To nie je pravda. Drvivá väčšina moderných elektrobicyklov používa systém pohonu tzv. Pedelec, t.z. že jazdec musí šľapať=krútiť kľukami a až vtedy vám elektromotor môže pomáhať. Ak netočíte nohami, motor sa nezapne. Chcete predsa bicyklovať. Ak nie, treba si kúpiť motorku:-)

Určite nie! Ten kto to hovorí na elektrobicykli nikdy nesedel, to nám môžte veriť. Ebike je pre každého! My sme dušou bikeri, milujeme cyklomaratóny a poriadne sa na klasických bicykloch rozbiť. Toto nám však už vie poskytnúť aj ebike! Ten nás posúva na inú úroveň, vieme sa vybrať na kopec, kde by sme si ani pešo predtým netrúfli. Ebike pomôže keď to chceme. Keď to nechceme, odšlapeme si to na vypnutom alebo ľahkom režime. Je to ako keby vám niekto dal peniaze. Čo s nimi urobíte je len na vás. Môžte ich využiť dobre ale stále pri tom pracovať, ale aj rýchlo minúť alebo si zvyknúť na vysoký komfort.

Sledujte našu stopu...

Zaregistrujte sa do Newsletra a neunikne vám žiadna novinka.